آمپلی فایر

لیست قیمت انواع آمپلی فایر

آمپلی فایر

آمپلی فایر چیست و در کجای یک سیستم صوتی قرار میگیرد . و اینکه تفاوت یک سیستم صوتی دارای آمپلی فایر با سیستم صوتی فاقد آمپلی فایر در چیست ؟ وقتی که دستگاه پخش اتومبیل (CD. DVD.MD ….)از روی منبع ذخیره اطلاعات مثل CD.DVD.USBوغیره اطلاعات را باز خوانی میکند این دیتا بعداز طی مراحلی نظیر تبدیل اطلاعت دیجیتال به آنالوگ و تقویت آنها  وارد قسمت pre amp  می شود (pre به معنای اولیه )در این قسمت پردازشهای صوتی نظیر اکولایزها، فیلترها ،یا حتی بازیابیهای صوتی وغیره… بروی سیگنال صوتی انجام می شود .در این مرحله قدرت سیگنال صوتی بسیار پایین است وبسته به نوع پخش از ۰٫۲ تا ۵ ولت می باشد

 

آمپلی فایر چیست

سیگنال صوتی در کل دو مسیر را میتواند طی کند .

وارد آمپلی فایر داخلی دستگاه پخش می شود ، این آمپلی فایر که در واقع همان ic  power  دستگاه می باشد از یک چیپ ست کوچک تشکیل شده است به یک هد سینگ که نقش رادیاتور را برای آن بازی می کند وصل است این IC سیگنالهای صوتی را تقویت کرده وآماده برای ارسال بسوی بلندگوها مینماید. این تقویت سیگنال تا ۲۲وات RMS بیشتر نخواهد بود ودر واقع خروجی یک پخش استاندارد معادل ۴ خروجی ۲۲وات خواهد بود . حال شما این ۲۲ وات را مقایسه کنید توانهای بلندگوها که تقربیاهمه بالای ۵۰ وات RMS  می باشد . یعنی اگر بلندگوی شما ۵۰ وات باشد شما در بهترین حالت ودر حداکثر ولوم پخش خود فقط می توانید کمتر از نصف توان وظرفیت بلندگوی خود را بکار بگیرید وحتما همیشه با این مشکل روبرو بوده اید که صدای خروجی شما در ولومهای پایین خوب ومطلوب است وبا افزایش ولوم بهمریختگی صوتی نیز بیشتر شده تا جاییکه دیگر قادر به تحمل آن نیستیدوتازه آنوقت شما کمتر از نصف ظرفیت بلندگوی خود را درایو کرده اید.

چگونه کیفیت صدا را افزایش دهیم

استفاده از آمپلی فایرهای خارجی یا اکسترنال که تنوع بسیار دارد که با اطلاع از نوع بلندگوی مورد نظرمان می توانیم آمپلی فایر موردنیازش را نیز انتخاب کنیماستفاده از بلندگوهای زیر ۲۲ وات که تقریبا  یافت نمی شود واگر هم باشد بسیار کیفیت پایینی خواهد داشت ومعمولا فول رنج بدون تیوتر ومیدرنج

انواع آمپلی فایر

برخی از انواع آمپلی فایرها بر حسب قدرت و توان :

آمپلی فایر ۱۰ وات – ۲۰ وات – ۵۰ وات – ۱۰۰ وات – ۵۰۰ وات – ۱۰۰۰ واتی – ۱۵۰۰ واتی – ۲۰۰۰ وات و . . .

انواع امپلی فایر ها از نظر کلاس کاری :

کلاس a – کلاس a/b – کلاس پوش پول – کلاس آبشاری و یک طبقه و چند طبقه و . . .

انواع آمپلی فایرها از نظر کاربرد :

۱ – آمپلی فایر های صوتی کم قدرت که در موبایل و لبتاب و . . . استفاده می شوند .

۲ – آمپلی فایر های با قدرت متوسط که در ماشین و اسپیکرها و تلوزیون و … استفاده می شوند .

۳ – آمپلی فایرهای پر قدرت که در مساجد – مراسم و . . . استفاده می شوند .

انواع آمپلی فایر خارجی و داخلی

آماده خارج شدن از پخش به همان حالت اولیه خود : این سیگنال اولیه که توسط جکهای RCA که در پشت پخش نصب گردیده اند آماده استفاده برای آمپلی فایرهای خارجی می باشد و ……… ولی آیا آمپلی فایرها فقط برای افزایش سطح سیگنالها ی صوتی بکار می روند ویا استفاده از آن طبعات دیگری نیز دارد؟ پاسخ مثبت است  یکی از طبعات آن این گونه می باشدکه آمپلی فایر داخلی پخش یا همان آی سی پاور بعلت نداشتن کیفیت بالا نمی تواد خروجی را همانگونه که باید باشد ارئه دهد وساده تر اینکه سیگنالهای تولید شده ومحیا شده بعد از خارج شدن از قسمت پری  وقتی وارد آی سی پاور می شود دچار افت کیفیت نیز می شود چراکه آی سی پاورها به خاطر محدودیتهایی که دارند از قبلی عدم منبع تغذیه کافی ، هدسینگ کوچک ،بالارفتن هزینه ها وغیره بسیار محدود عمل کرده واصولا برای یک داشتن یک صدای خوب طراحی نشده است …….. ولی با استفاده از آمپلی فایرهای اکسترنال شما علاوه بر داشتن صدای بلندتر صدایی باکیفیتر نیز خواهید داشت

آمپلی فایر هایمر

کمپانی هایمر از برترین تولید کننده های تجهیزات صوتی و از آن جمله آمپلی فایر میباشد . در ایران هم محصولات گروه هایمر با استقابل زیادی از طرف مصرف کننده ها برخوردار بوده است . بر همین اساس گروه پارسیان صوت اقدام به ارائه جدیدترین و برترین مدل های آمپلی فایر هایمر در رنج های قیمتی متنوع کرده است .

آمپلی فایر هایمر آمپلی فایر hymer A4000 آمپلیفایر آمپلی فایر مدل 220UT

آمپلیفایر ۱۸۰ وات

مدار این آمپلیفایر ۱۸۰w که در این مطلب برای شما گرد آوری شده ، توسط سایت تست شده و هیچ مشکل و نویزی در مدار وجود ندار.این ………………مدار از ۶ ترانزیستور اورجینال ۲n3055 برای تقویت استفاده میکند……… این مدار مطمئنن از انتظار ۱۸۰واتی که از آن دارید فراتر است. …………در این مدار از طبقه تفاظی استفاده شده که نقش مهمی در حذف نویز دارد.

 

 آمپلی فایر استریو ۷۰ وات

 

این کیت یک آمپلی فایر یا تقویت کننده صوتی استریو با قدرت بالا می باشد .که برای تقویت صداهای ضعیف مانند خروجی های واکمن و CD من و انواع موزیک پلیر ها مثل MP3 PLAYER  و … می باشد . بطوریکه با اتصال این آمپلیفایر به خروجی آنها میتوانید صاحب یک سیستم استریو فونیک فوق العاده شوید و هیجان ساختن یک سیستم صوتی خوب را که بدست خودتان ساخته اید را داشته باشید .

تعداد بلندگو مورد نیاز

این آمپلیفایر برای راه اندازی نیاز به ۲ عدد بلندگوی با اندازه و قدرت مناسب خود را دارد و ضمناٌ نیاز به یک منبع تغذیه یا باطری با ولتاژ ۱۲ ولت و جریان حداقل ۲ آمپر دارد .

کیفیت صدای این کیت آمپلی فایر به دلیل استفاده از آی سی مخصوص و مشهور کارخانه ST به شماره TDA2005 در نوع خود بی نظیر بوده و مونتاژ این کیت را به تمام علاقمندان به موزیک پیشنهاد می کنیم .

این کیت دارای ۲ ولوم مجزا برای کنترل حجم صدای هر باند دارد بطوریکه دیگر نیازی به ولوم بالانس ندارید ، بلکه بدلخواه خود میتوانید شدت صدای باند چپ یا راست را تنظیم کنید .

این آمپلیفایر را می توانید هم در منزل و هم در اتومبیل به بهترین شکل استفاده و بهره برداری نمایید .

آمپلی فایر کوچک ۶ وات

توجه داشته باشید که برای استفاده از آمپلیفایر باید علاوه بر تغذیه و باطری و یک منبع صوتی که میخواهید صدای آنرا تقویت کنید ، شما نیاز به بلندگوی مناسب نیز خواهید داشت که بایست جداگانه آنرا خریداری نمایید .قابل توجه و فوق العاده مهم اینکه برای ایجاد صدای هرچه بهتر و قوی تر، حتماً بایستی بلندگوهای خود را درون جعبه ای مناسب قرار دهید تا صدا تشدید پیدا کرده و با کیفیت و قدرت بالاتری بگوش برسد. ضمناً بلندگوهای شما هرچه بزرگتر باشد بهتر است. توجه کنید که سیمهای خروجی بلندگوها بهم اتصال نشوند زیرا باعث سوختن آی سی خواهد شد .

قیمت آمپلیفایر

قیمت انواع آمپلی فایر را در جول زیر مشاهده نمایید:

 

مدل قیمت (تومان) توضیحات
Kenwood KAC-M845 ۳۵۵۰۰۰ آمپلی ۴ کانال کنوود مدل -۸۴۵ – برای ساپورت یک جفت باند و یک عدد ساب

حداکثر قدرت: ۷۲۰ وات

Maxeeder MX-604 ۳۰۴٫۰۰۰ آمپلی فایر ۴ کانال شرکت مکسیدر مناسب برای یک جفت باند قوی و یک عدد ساب

با حداکثر قدرت خروجی ۴ عدد * ۱۰۰ وات

MBA 260FX2 ۱۲۲۰۰۰ حداکثر قدرت در مقاومت ۴ اهم: ۲ عدد ۵۰۰ وات (۱۰۰۰ وات)

قابلیت پل زنی مونو

Maxeeder Mx- 1804 ۲۹۸۰۰۰ آمپلی فایر ۴ کانال ۵۲۰۰ وات
Pioneer GM-A 6604 ۲۶۲۰۰۰ مپلی فایر ۴ کانال شرکت پایونیر مدل ۶۶۰۴ با قابلیت پل زنی

حداکثر قدرت: ۷۶۰ وات

MBA 480FX ۲۱۰۰۰۰ حداکثر قدرت در مقاومت ۴ اهم: ۴ عدد ۶۰۰ وات ( ۲۴۰۰ وات)

ابلیت پل زنی مونو

Mafco M-42F ۱۰۰۰۰۰ آمپلی فایر ۲ کانال شرکت مافکو

این آمپلی فایر برای باند ۶۹۸۵ پایونیر مناسب است.

حداکثر قدرت: ۲۰۰ وات

Kenwood KAC HQR8400 ۳۷۲۰۰۰ آمپلی فایر ۴ کانال شرکت کنوود

حداکثر توان: ۷۲۰ وات

MBA 2500GB ۱۳۲۰۰۰ حداکثر قدرت در مقاومت ۴ اهم: ۲ عدد ۳۷۵ وات ( ۷۵۰ وات)

ورودی و خروجی کابل RCA

قابلیت پل زنی مونو

MBA 9600XL2 ۲۸۵۰۰۰ حداکثر قدرت در مقاومت ۴ اهم: ۴ عدد ۷۱۰ وات ( ۲۸۵۰ وات)

ورودی و خروجی کابل RCA

قابلیت پل زنی مونو

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *